Skořicový jablečný koláč z celozrnné mouky. Šťavnatá jablečná náplň a křupavé těsto provoněné skořicí tě dostane (Recept)

Recepty
Přidáno 21. leden 2017, 9:33, autor: Simona M.

Apple pie, tedy anglická koláčová klasika. Původní koláč je i seshora přikrytý těstem z másla a hladké pšeničné mouky. My jsme si však vymysleli vlastní verzi. Vrchní těsto jsme vynechali, náplň máme i tak všichni radši, že? Mezi použitými surovinami nechybí celozrnná mouka, kokosový olej a bohatá náplň ze šťavnatých jablíček. Těsto ani netřeba sladit, vynahradí nám to náplň. Nevynechejte ani rozinky a oříšky, dodají koláči ten správný šmrnc.

 

INGREDIENCE

na těsto

150 g celozrnné špaldové mouky

40 ml kokosového oleje

50 ml studené  vody

stévie (libovolné sladidlo, stačí jen trocha)

1/2 ČL skořice

 

na náplň

3 jablka (350 g)

20 g sušených rozinek

20 g vlašských ořechů

2 ČL skořice

20 ml javorového sirupu

 

Skořicový jablečný koláč z celozrnné mouky. Šťavnatá jablečná náplň a křupavé těsto provoněné skořicí tě dostane (Recept)

 

POSTUP

 

Na těsto smícháme sypké suroviny, do kterých vlijeme roztátý olej a vodu. Vytvořené těsto vtlačíme do dortové formy a pečeme 12 minut na 170 °C. Jablka oloupeme a nakrájíme na tenké měsíčky. Posypeme je skořicí, přidáme rozinky, nasekané oříšky a přisladíme javorovým sirupem. Jablečnou směs dáme do předpečeného těsta a pečeme dalších 40-50 minut na 170 °C, dokud jablka nezměknou.

 

Skořicový jablečný koláč z celozrnné mouky. Šťavnatá jablečná náplň a křupavé těsto provoněné skořicí tě dostane (Recept)

Skořicový jablečný koláč z celozrnné mouky. Šťavnatá jablečná náplň a křupavé těsto provoněné skořicí tě dostane (Recept)Skořicový jablečný koláč z celozrnné mouky. Šťavnatá jablečná náplň a křupavé těsto provoněné skořicí tě dostane (Recept)Skořicový jablečný koláč z celozrnné mouky. Šťavnatá jablečná náplň a křupavé těsto provoněné skořicí tě dostane (Recept)Skořicový jablečný koláč z celozrnné mouky. Šťavnatá jablečná náplň a křupavé těsto provoněné skořicí tě dostane (Recept)Skořicový jablečný koláč z celozrnné mouky. Šťavnatá jablečná náplň a křupavé těsto provoněné skořicí tě dostane (Recept)Skořicový jablečný koláč z celozrnné mouky. Šťavnatá jablečná náplň a křupavé těsto provoněné skořicí tě dostane (Recept)

 

Pokud se ti recept podaří, sledujeme i #fitcult na Instagramu. Fotku určitě nezapomeň označit právě tímto hashtagem.

 

NUTRIČNÍ HODNOTY

na 1 kousek (z celkového množství jich bude 10)

Kalorie: 134

Bílkoviny: 2 g

Sacharidy: 20 g

Tuky: 6 g

Pokud se ti článek líbí, podpoř ho: