Váží 382 kilogramů a ve fitness reality show místo hubnutí přibral. James už přežil i několik infarktů

Strava
Přidáno 19. březen 2017, 10:37, autor: Matúš M.

James King je 46letý muž z amerického Kentucky, aktuálně vážící asi 382 kilogramů. Všechno to začalo, když mu v dětství zemřela jeho matka, alkoholička. James se začal intenzivně přejídat a mílovými kroky přeskakoval hranice desítek kilogramů. Žil jen s otcem a po čase se k jeho stravovacím návykům přidala i přítelkyně.

 

 

 

James se momentálně téměř nedokáže pohnout a nohama nehýbal už několik týdnů. Nedokáže ovládat většinu svého těla, a to včetně vylučování. Obě nepříjemné substance jsou tak automaticky odváděny hadičkami do speciálních vaků, leží na posteli, jídlo mu je donášeno a miluje fast-food, kterého se odmítá vzdát. Kvůli nesmírným haldám tuků ho už napadlo i množství bakterií způsobujících cellulitis, přiživujíc se právě na zásobách tuku. Jeho celé nohy tak vypadají jako pokryté obrovskými odpuzujícími vyrážkami. Jeho otec Don však stále dokáže uvažovat racionálně a o svého syna se stará. Ten sice stále chce jen fast-food, neuvědomujíc si svůj tragický stav, Don se však rozhodl pro změnu. Kontaktoval reality show My 600lb Life sledující život až příliš obézní lidi.

 

 

 

Jamese se ujal speciální doktor zabývající se operacemi souvisejícími právě se ztrátou hmotnosti. Nejprve ho však bylo třeba převézt do nemocnice. To se může jevit jako běžný úkon, nikoliv však v případě Jamese. Toho totiž z domu vynášelo několik hasičů do speciální sanitky, přičemž se cena celého převozu vyšplhala na více než tisíc dolarů. To si Don nemohl dovolit a po krátkém zvažování usoudil, že pro dobro jeho syna bude lepší, když odloží splácení hypotéky na později, a to i za cenu vyšších úroků. Před cestou mu však doktor řekl, aby shodil alespoň 70 kilogramů, jinak nebudou žádné zdravotní úkony možné. Jakmile však James dojel do nemocnice, dostal infarkt a po rychlém ošetření byl okamžitě převezen zpět domů. Doktor z reality show mu však na cestu přibalil přísný stravovací plán s důrazem na maximální počet přijatých kalorií za den. Don s Jamesem se ho snažili dodržovat, vydrželi asi dva měsíce. I přesto byl však James často hladový a počet jeho infarktů se jen stupňoval.

 

 

 

 

 

 

 

Za další dva měsíce plné nového životního stylu ho doktor navštívil u něj doma a hned na pohled bylo jasné, že není lehčí ani o gram. Ve skutečnosti vážil asi o 80 kilogramů více. Kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu, zničenému (nejen) metabolismu, hormonům a žádnému pohybu se většina jídla jednoduše ukládala, jeho tělo ho zkrátka nebylo schopno strávit. Lékaři nakonec došla trpělivost a nasadil ještě přísnější plán s přesným popisem potravin, které mohl James přijmout. 800 kalorií za den se mělo skládat pouze ze zdravých jídel a ze žádného fast-foodu. James následně opravdu zhubl, ale jen o asi 30 kilogramů. Po skončení reality show tak byl asi o 50 kilogramů těžší, než když s ní začal.

 

 poor guy :(

 

 

 

 

Dlouhodobá udržitelnost však šla na vedlejší kolej a James ve finále skončil mnohem tlustší, než když začal. A proč vlastně píšeme něco takového? Divil by ses, kolik existuje lidí, kteří si stále nedokáží uvědomit, že jejich extrémní nadváha jim může zničit celý život. Někteří si to neuvědomují, někteří si to uvědomit nechtějí. Proto je dobré, aby člověk neskončil v takových extrémech, protože cesta zpět bývá o to těžší, a když chceme udržitelné výsledky, tak i delší, ale zdravotně na tom může být osoba tak špatně, že může být opravdu pozdě. A podobné reality show jsou většinou ne tou správnou volbou. Jejich účastníci často skončí za pár let ještě těžší než před přihlášením, což bohužel není jen domněnka, ale fakt. Optimální je najít si v tomto procesu hubnutí ten správný balanc a pomalejší přístup dokáže umožnit dlouhodobější a celoživotní výsledek a ne jen vytvořit krátkodobou záplatu, která se dříve či později pravděpodobně roztrhne. James však asi ani nechtěl a je jen otázkou, proč se někteří lidé dokáží sami takto zničit. Na druhé straně, nedokáže si jít pro jídlo, ale ostatní lidé mu i tak nosili fast-food. Proč? Jen proto, že řekl, že ho miluje? Můžeme hledat chybu pouze u Jamese?

 

 

Pokud se ti článek líbí, podpoř ho:
Diskuse
Diskuse je jen pro přihlášené
7 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
NiktoSaVracia19. březen 2017, 14:40

takéto prasce by mali byť utratené, k čomu on vlastne je, nevie sa hýbať, nevie sa vysrať, má cez 40 a rodičom robí stále starosti, vkuse žere hentie sračky a nedá si povedať...

91 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Arya Stark19. březen 2017, 14:14

jemu sa uz neda pomoct... moze si zato sam

44 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Medik19. březen 2017, 15:27

moze zato sam??? nevie sa hybat a kto mu nosi tie kila fast foodu???

-9 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Pycus19. březen 2017, 19:42

A kto tie sračky žere a len kvôli tomu sa nevie hýbať? Či aj prehltaju zaňho?

16 Odpovědět · Nahlásit
avatar
freets9219. březen 2017, 15:53

ano, moze si za to sam, ale 800 cal za den pre cloveka, ktory ich zje denne aj 6000 ?? ani sa necudujem, ze zacal znova jest, ked nemohol fungovat ani jeho bazalny metabolizmus...good job "doctors"....chudnut treba postupne a nie hladovat !!!!!!!!

18 Odpovědět · Nahlásit
Anton Ludrovsky19. březen 2017, 20:18

Nechápem prečo by nemohol držat hladovku povedzme mesiac, piť len zelinkové čajíčky a mineralku. Ak sa neprestane napchavať tak skape, takže mu pri pôste vlastne nič horšie nehrozí.....

9 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tortilla20. březen 2017, 12:59

Takýto človek potrebuje okrem špecialistu na stravu aj psychiatra!!! Veď ničí nielen svoj život, ale aj život svojich blízkych. A čudujem sa, prečo ho rodina v tom žraní podporuje a dáva mu jedlo, ktoré vyžaduje, keď vedia, že ho to zabíja!

2 Odpovědět · Nahlásit