Vzepřel se mozkové obrně a splnil si sen o tom, že se jednou stane kulturistou. Sama nezastavil ani nepříznivý osud

Posilování
Přidáno 28. září 2017, 12:48, autor: Adam N.

Často si ani neuvědomujeme, jak malicherné problémy a hádky v našich životech řešíme. V daleké americké Kalifornii se nedávno konala kulturistická soutěž, na níž se kromě profesionálních soutěžících objevil i inspirativní 24letý Sam. Mladý muž trpí už odmalička mozkovou obrnou, ale od svých 14. let našel velkou zálibu v cvičení a zpevňování vlastního těla. Snaha o cvičení s jeho diagnózou patří mezi ty nejtěžší výzvy, se kterými se Sam každodenně setkává, protože mozková obrna omezuje i funkce jeho svalů.
 
Navzdory všem obtížím bylo jeho snem představit se na profesionální kulturistické soutěži, a tak přijel před stovky diváků na svém motorizovaném invalidním vozíčku a s pomocí asistenta se přemístil na podlahu, kde předvedl svou vrcholnou sestavu. Nezapomněl ani na správný odstín svého vyrýsovaného těla a lidé nechtěli věřit, jak vypadaly jeho svaly i navzdory výraznému omezení. Sam si od publika vysloužil obrovský potlesk a z celé akce odcházel se slzami v očích, protože vyhrál ještě medaili.

 

Pokud se ti článek líbí, podpoř ho:
Diskuse
Diskuse je jen pro přihlášené
3 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Ada Friml30. září 2017, 14:33

CO TO JE S LIDSTVEM? KDE JE SOUCIT??? TACÍ, JAKO TENTO POSTIŽENÝ ♿ POTŘEBUJÍ STÁLOU PODPORU PRO JEJICH MOTOR ŽIVOTA. ? ? ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Bohuslava Ludackova Hruskova28. září 2017, 22:37

Já jsem v krásném šoku, protože je vidět jak se Sam nezlomil a bojuje. Když jsem se chtěla přihlásit, tak jsem zapomněla i svoje jméno, jak jsem přemýšlela o lidském úsilí žít dál a jak někteří jiní ho dokáží jedním šmahem zmařit a je jim to jedno. Kde se bere ta zloba, ta nenávist, ať je to mezi cizími, jenže nejhorší je to, že to už je mezi vlastními. Vždyť se snad i na nás ta příroda nemůže dívat, jak se k sobě chováme a tak se bouří se všech stran, abych se už konečně zastavili a začali moudře uvažovat, chovat se k sobě slušně, chovat se k přírodě co nejdříve jak máme, jinak nevím, zda naše vnoučata nás budou hodně proklínat, pokud ještě budou moci. Je to bída, my všichni bychom se měli učit od takových Samů, kteří mají cíl, za kterým jdou, a ten není jednoduchý, určitě někdy plakal, někdy to chtěl vzdát, ale neudělal to, šel pomalu, krůček za krůčkem, a nakonec mu všichni tleskali a ještě dostal ocenění a za to všechno to stálo.Klobouk dolů.Je úžasný. A co my všichni, může nám někdo tleskat ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tiffany29. září 2017, 9:39

máte naprostou pravdu

0 Odpovědět · Nahlásit